SI SPREMAN ZA JOŠ BLIŽE KONTKATE SA RUSIJOM: SAD sve posmatra iz daleka
KINESKI predsednik Si Đinping naveo da je spreman da naredne godine nastavi da održava bliske kontakte sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom i radi na produbljivanju sveobuhvatne strateške saradnje dve zemlje.
Foto: AP
- Spreman sam da održavam bliske kontakte sa predsednikom Putinom i da vodim naše zemlje ka produbljivanju sveobuhvatne strateške i praktične saradnje u različitim oblastima za dobrobit naroda dve zemlje - naveo je Si u novogodišnjem telegramu Putinu.
Istakao je da dve zemlje mogu da nađu nove mogućnosti za rast i međusobne odnose 2023. Putin je juče čestitao Siju Novu godinu i izrazio uverenje da će saradnja između zemalja dostići nove visine.
Ruski lider je istakao da su u protekloj godini odnosi sveobuhvatnog partnerstva i strateške saradnje Rusije i Kine nastavili da jačaju i pokazali visoku dinamiku i otpornost na spoljne izazove.
SAD zabrinute zbog svrstavanja Kine uz Rusiju
SAD su zabrinute zbog svrstavanja Kine uz Rusiju, dok Moskva nastavlja invaziju na Ukrajinu, saopštile su SAD nakon što su Putin i Si održali video sastanak.
Portparol američkog Stejt departmenta rekao je da Peking tvrdi da je neutralan, ali da njegovo ponašanje jasno pokazuje da i dalje ulaže u bliske veze sa Rusijom, preneo je britanski list "Gardijan".
Portparol Bele kuće je dodao da Vašington budno prati aktivnosti Pekinga.
(Srna)
Preporučujemo
VAŠINGTON JE AŽURIRAO SVOJU STRATEGIJU NACIONALNE BEZBEDNOSTI: Evo šta piše u dokumentu
05. 12. 2025. u 12:22
TRIJUMF (IZ) MOSKVE: Zašto svi žele ruske sisteme protivvazdušne odbrane S-400
05. 12. 2025. u 12:11
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)