OBELEŽAVANJE JOM KIPURA U NEMAČKOJ: Napad na sinagogu u Hanoveru
TOKOM najvećeg jerevjskog praznika Jom Kipur izvršen je napad na sinagogu u Hanoveru.
Foto: Shutterstock/itpicker
Prema pisanju dnevnika "Hanoveraniše Algemajne" (HAZ) tokom verske službe, sinoć oko 19 časova, nepoznata lica bacila su tvrdi predmet na prozor sinagoge.
U vreme napada u sinagogi se nalazilo 150 do 200 ljudi.
Pred kraj verske službe prisutni su čuli razbijanje stakla, te na šest metera visine videli i rupu u prozoru.
Predsednik jevrejske zajednice Mihael First rekao je da su napadači morali ući na areal oko sinagoge.
On je dodao da je ovo prvi put da se tako nešto deslo u Hanoveru.
Rekao je da sve govori u prilog tome da je neko preskočio ogradu da bi izvršio napad.
- To nisu mogla biti deca - kazao je First.
Inače Jevreji u Nemačkoj još uvek pamte atentat u Haleu pre tri godine na isti praznik, kada je teško naoružani, desničarski ekstremista Štefan Baliet pokušao da izvrši krvoproliće u sinagogi.
On je kroz prozor sinagoge ubacio zapaljiva sredstva i eksploziv, zatvorio vata, a ispred sinagoge ubio je prolaznicu.
BONUS VIDEO:
ROKI IZ PAKISTANA: Pogledajte kako vežba dečak koji želi da postane UFC borac
Preporučujemo
NEMAČKI "ŠPIGL" O SABOTAŽI SEVERNOG TOKA: "Verovatno su umešani državni akteri"
05. 10. 2022. u 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (0)