ZAVRŠEN SASTANAK NATO-RUSIJA: U ključnom trenutku za evropsku bezbednost, samit dve sile trajao četiri sata
SASTANAK Saveta NATO-Rusija završen je u Briselu posle četiri sata, javlja ruska agencija TASS.
Foto AP
Kako se navodi, sastanak je trajao duže nego što je NATO planirao.
Na prvom sastanku Saveta u poslednje dve godine na čelu ruske delegacije nalazili su se zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško, koji je pet godina bio stalni predstavnik Rusije pri NATO-u, i zamenik ministra odbrane Aleksandar Fomin.
Alijansu na pregovorima predstavljali su stalni predstavnici 30 država članica NATO-a, generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg i zamenica državnog sekretara SAD Vendi Šerman.
Stoltenberg je rekao da je sednica Saveta Rusija-NATO u Briselu pravovremena prilika za dijalog "u kritičnom trenutku za evropsku bezbednost".
- Kada su tenzije visoke, još važnije je da sednemo za pregovarački sto i razgovaramo o našim problemima - napisao je Stoltenberg na Tviteru.
Sastanak je održan dva dana nakon razgovora o bezbednosnim garancijama između Rusije i SAD u Ženevi, koje su vodili zamenica američkog državnog sekretara Vendi Šerman i zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov. Za sutra je zakazan sastanak Saveta Rusija-OEBS u Beču.
BONUS VIDEO:
TAKO SE TO RADI NA MINUS 20: Vladimir Putin na bogojavljenskom kupanju
Preporučujemo
RUSKI AMBASADOR UPOZORIO: Postoji rizik od izbijanja pravog rata - moramo delovati
12. 01. 2022. u 09:33
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)