ŠPIJUNSKI AVIONI NATO SVE ČEŠĆI GOSTI: Rusko ministarstvo odbrane o siruaciji u Crnom Moru
IZVIĐAČKA avijacija NATO-a povećala je broj letova duž ruske granice iznad Crnog mora, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Foto printskrin YouTube tvzvezda.ru
-Oružane snage Rusije nastavljaju da prate situaciju u crnomorskom regionu. Tokom poslednja 24 sata izviđačka avijacija država-članica NATO-a značajno je povećala intenzitet letova duž granica Rusije u crnomorskom regionu, navodi se u saopštenju.
U Ministarstvu odbrane su saopštili da su na radarima pratili američki avion E-8S iznad Crnog mora. Pored njega, juče su primećena još tri izviđačka aviona država-članica NATO-a.
Kako su pojasnili u Ministarstvu odbrane, reč je o strateškom, izviđačkom avionu RC-135, Ratnog vazduhoplovstva SAD, koji je poleteo sa aviobaze na ostrvu Krit u Grčkoj i približio se ruskoj granici na 30 kilometara. Drugi avion je P-8A „Posejdon“ koji je poleteo sa aviobaze na Siciliji (Italija), približio se ruskoj granici na 70 kilometara. Treći je bio francuski izviđački avion S-160G „Gabrijel“ koji je poleteo sa aviobaze u Rumuniji i približio se državnim granicama Rusije na 30 kilometara.
-Još jedan strateški izviđački avion U-2, Ratnog vazduhoplovstva SAD, koji je poleteo iz Velike Britanije, primećen je iznad teritorije Ukrajine. On se približio granici Rusije na udaljenosti od oko 60 kilometara, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane Rusije.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
KAKO KIJEV DA NASTAVI RAT U DONBASU: Miroljubivi saveti bivšeg ambasadora SAD u Moskvi
08. 11. 2021. u 22:16
TAJNO RUSKO ORUŽJE: Američki mediji o novom avionu za osmatranje i navođenje (VIDEO)
06. 11. 2021. u 19:31
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)