DOLINA LAVOVA SE NE PREDAJE TALIBANIMA: Ne pristaju na dogovor, sukob se zaoštrava

Новости онлине

26. 08. 2021. u 18:15

SNAGE otpora u avganistanskom Pandžšeru negirale su saopštenje da je postignut dogovor sa talibanima o prekidu ratnih dejstava na severu zemlje, saopštio je Fahim Dašti.

ДОЛИНА ЛАВОВА СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ ТАЛИБАНИМА: Не пристају на договор, сукоб се заоштрава

Foto: AP Photo/Jalaluddin Sekandar/Jutjub/AtlanticCouncil

- Što se tiče obustave napada, o tome se razgovaralo, ali su talibani sinoć izveli napad u Andarabu (područje u blizini Pandžšera) - rekao je Dašti, komentarišući pisanja medija da je postignut dogovor o nenapadanju.

Prema njegovim rečima, još postoje velike razlike u stavovima suprotstavljenih strana, ali snage otpora se nadaju da će se pregovori nastaviti.

Provincija Pandžšer je jedini deo Avganistana koji talibani danas ne kontrolišu. Ovde se sa svojim pristalicama povukao Ahmad Masud, sin vođe avganskih Tadžika kojeg su devedesetih godina ubili talibani.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!