PRVI REZULTATI AKCIJE ROADPOL O DVOTOČKAŠIMA: Biciklisti najviše krše propise
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, kontrolisali su 1.274 dvotočkaša i otkrili 304 prekršaja koje su na teritoriji Srbije učinili vozači tokom prvog dana akcije pojačane kontrole.
Foto Shutterstock
Najveći broj sankcionisanih bili su biciklisti koji su učinili 138 prekršaja, dok su vozači motocikala učinili 74, vozači mopeda 53, a vozači električnih trotineta 39 prekršaja.
Zbog nenošenja zaštitne kacige sankcionisano je 55 vozača dvotočkaša, zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola sankcionisano je 47, dok je 11 vozača zatečeno da upravlja motociklom ili mopedom bez vozačke dozvole odgovarajuće kategorije.
Podsećamo da se akcija pojačane kontrole dvotočkaša sprovodi do petka, 23. maja, u 34 evropske zemlje članice organizacije ROADPOL.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)