BELA KUĆA SAOPŠTILA: Stelantis treba da ispuni obaveze nakon zatvaranja nekih fabrika u SAD
KOMPANIJA Stelantis trebalo bi da ispuni svoje obaveze, date prošle godine Ujedinjenom sindikatu radnika u auto-industriji, kada je reč o zajednicama pogođenim zatvaranjem pojedinih svojih fabrika u SAD, saopštila je danas Bela kuća.
Foto AP
Portparolka Bele kuće Karin Žan Pjer rekla je da dogovor, postignut između UAV-a i Stelantisa, "uključuje i obavezu obnavljanja i širenja proizvodnje u zajednicama koje su bile devastirane prethodnim zatvaranjem fabrika", preneo je Rojters.
Stelantis je 2023. godine, u okviru ugovora sa UAV, pristao da uloži 1,5 milijardi dolara za ponovno otvaranje zatvorene fabrike u Belvideru, u saveznoj državi Ilinois, kao i izgradnju montažne fabrike i novih kamiona srednje veličine do 2027. godine, što je deo ukupne investiciije od 19 milijardi dolara.
Stelantis je u avgustu priznao da su neka ulaganja odložena zbog trenutnih ekonomskih uslova, ali je naveo da "čvrsto ostaje pri dogovoru".
Predsednik Džozef Bajden je u novembru 2023. otputovao u Ilinois da bi reklamirao sporazum.
Stelantis je poslednjih nedelja podneo brojne tužbe protiv UAV-a, uz obrazloženje da je sindikat prekršio ugovor preteći štrajkom zbog kašnjenja kompanije u planiranim investicijama.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
ZAHAROVA PORUČILA: Sastanak nuklearne petorke održan je u Njujorku na ekspertskom nivou
16. 10. 2024. u 18:11
SPREČEN ATENTAT NA TRAMPA: Dramatičan finiš predsedničke kampanje u Americi
13. 10. 2024. u 21:55
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)