I SRPSKI TENKISTI U MOSKVI: Počinje šesti međunarodni forum "Armija 2020"
Šesti međunarodni vojnotehnički forum "Armija 2020", koji se održava u Rusiji, počinje danas u Patriotskom parku u blizini Moskve i trajaće do 29. avgusta, a tim Srbije učestovaće u tenkovskom bijatlonu u okviru ovogodišnjih Međunarodnih armijskih igara.
Foto Ministarstvo odbrane
Tokom prva tri dana foruma, učestvovaće samo eksperti i zvanične delegacije, a posle toga događaj će biti otvoren za širu javnost.
Očekuje se prisustvo gostiju i učesnika iz devedesetak zemalja, a zbog COVID-19, biće na snazi sve neophodne protivepidemijske mere.
Kako javlja Tass, delegacije 18 zemalja predvodiće ministri odbrane ili njihovi zamenici, a više od 1.500 ruskih i stranih kompanija prikazaće više od 28.000 komada vojne opreme i naoružanja.
Za razliku od prethodnih godina, forum će početi istovremeno kada i Međunarodne armijske igre, koje će trajati do 30. septembra.
Ukupno 156 timova iz 32 zemlje učestovaće u 30 takmičenja, od kojih će šest biti održano van Ruske Federacije - na teritoriji Jermenije, Azerbejdžana, Belorusije i Uzbekistana.
Tim Srbije učestvovaće u najspektakularnijem takmičenju Međunarodnih armijskih igara - tenkovskom bijatlonu, koji počinje prvog dana događaja.
Osim ekipe iz naše zemlje, u prvoj grupi učesnika su timovi iz Belorusije, Azerbejdžana i Kine.
Za potrebe ruskog i inostranih takmičarskih timova pripremljeno je više od stotinu tenkova, a timovi iz Belorusije i Kine takmičiće se u svojim tenkovima.
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
JAKE DETONACIJE U DOHI, DIM KOD AMERIČKE VOJNE BAZE: Azerbejdžan zapretio Iranu odmazdom nakon udara (VIDEO)
ŠESTI dan rata, Bliski istok je u plamenu nakon novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD-Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, aerodromi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 11:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)