VOZAČI, OPREZ: Sneg, magla i poledica na pojedinim putnim pravcima u Srbiji
KOLOVOZ je vlažan i snega ima do pet centimetara na putnim pravcima I B-21, Divljaka‒Ivanjica‒Javor, I B-40, Vladičin Han ‒ Surdulica ‒ granica sa Bugarskom (granični prelaz Strezimirovci), II A-231, Vlasinsko jezero ‒ granica sa Bugarskom (Ribarci), II A-175, Mionica‒Brežđe‒Divčibare‒Kaona, kao i I B-29, Nova Varoš ‒ Aljinovići, saopštilo je jutros Javno preduzeće "Putevi Srbije".
Foto: Tanjug
Prema podacima Zimske službe "Puteva Srbije" u 5.05, na ostalim putnim pravcima prvog i drugog prioriteta održavanja kolovozi su vlažni u nižim predelima, a snega ima mestimično u raskvašenom stanju do 5 cm na teritoriji Kolubare, Ivanjice, Užica, Valjeva, Vranja i Mačve.
Na području Zaječara, sitni odroni učestali su duž nestabilnih kamenih kosina i u klisurama, najviše na putu Đerdapskoj magistrali, gde se savetuje oprezna vožnja i pridržavanje saobraćajne signalizacije koja obaveštava o odronima. Postoji mogućnost pojave magle na putevima, a pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na putnim objektima preko reka. Na auto-putu I A reda broj 1, na deonici od Batočine do Jagodina i od Ćuprije do Pojata, mestimično ima magle koja smanjuje vidljivost na 100 metara.
Zbog najavljenih niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima postoji mogućnost pojave mestimične poledice, a pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova i kotlina.
Prilazi zimskim turističkim centrima su prohodni.
JP "Putevi Srbije" savetuje vozačima da bez zimske opreme i lanaca ne kreću na put. Zabrane za šlepere i kamione sa prikolicom su na snazi na sledećim putnim pravcima:
I B-27 granica sa BiH (granični prelaz Trbušnica-Šepak) ‒ Loznica ‒ Osečina ‒ Valjevo ‒ Slovac
II A-137 Šabac ‒ Volujac ‒ Zavlaka ‒ Banja Badanja ‒ Krupanj ‒ Gračanica
II A-139 Krst‒Korenita‒Krupanj
II A-141 Debrc ‒ Banjani ‒ Ub ‒ Novaci ‒ Koceljeva ‒ Šabačka Kamenica ‒ Donje Crniljevo - Osečina ‒ Gunjaci ‒ Pecka ‒ Ljubovija
II A-170 Valjevo ‒ Poćuta ‒ Debelo brdo
II B-335 Krupanj‒Šljivova
II B-338 Valjevo‒Lelić‒Mravinjci
II A-170 Debelo Brdo ‒ Rogačica ‒ Bajina bašta ‒ Kaluđerske bare ‒ Kremna
II A-210 Jošanička Banja ‒ Kopaonik
II A-257 Šarena Bukva (Mačkov Kamen) ‒ Stolice
II B-330 Loznica ‒ Zajača ‒ Šarena bukva ‒ Mačkov kamen
II A-199 Novi Pazar ‒ Deževa ‒ Šaronje ‒ Odvraćenica
II B-403 Kaluđerske Bare - Mitrovac - Zaovine
II A-210 Kopaonik‒Rudnica
II A-211 Kopaonik‒Jaram
II A-198 Raška‒Kuti‒Odvraćenica
"Putevi Srbije" savetuju vozačima da bez zimske opreme i lanaca ne kreću na put, a ukoliko se odluče na putovanje, treba da voze zaista oprezno i pažljivo.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: Raskrinkana afera "Fantomski birači"
Preporučujemo
ZATRPANI U KLIZIŠTU NA JUGOZAPADU KINE: Masovna evakuacija zbog snega i leda
22. 01. 2024. u 19:00
ULICE ZATRPANE, SPASILAČKE EKIPE IMAJU PUNE RUKE POSLA: Turska u velikom problemu
21. 01. 2024. u 14:29
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)