EVROPA DA BUDE SVOJA: Makron - Protiv sila koje kroz Balkan hoće da destabilizuju kontinent
03. 01. 2022. u 07:23
EVROPSKA unija ima naročitu odgovornost prema Zapadnom Balkanu, smatra francuski predsednik Emanuel Makron, čija zemlja je od Nove godine zvanično preuzela šestomesečno predsedavanje.
Povezane vesti
ZBOG AMERIČKIH PRETNJI NOVIM CARINAMA: Makron pozvao na primenu „trgovinske bazuke“
PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron izjavio je da Evropska unija ima veoma moćne trgovinske alatke koje može da upotrebi za suprotstavljanje novim američkim carinama, između ostalog, instrument za borbu protiv prinude, poznat i kao „trgovinska bazuka“.
20. 01. 2026. u 17:41
EVROPA FINALIZUJE BEZBEDNOSNE GARANCIJE ZA UKRAJINU U JANUARU Jelisejska palata: Sad je na Rusiji da pruži jasan odgovor
EVROPSKI saveznici Ukrajine sastaće se u januaru da bi finalizovali planove za bezbednosne garancije nakon završetka rata, uključujući moguće raspoređivanje trupa na terenu, izjavio je danas zvaničnik Jelisejske palate za Euroaktiv.
26. 12. 2025. u 21:53
"KIJEV MOŽE RAČUNATI NA FRANCUSKU ''I DANAS I SUTRA" Makron i Rute razgovarali o situaciji u Ukrajini i radu ''koalicije voljnih''
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron je saopštio da je sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom danas razgovarao o situaciji u Ukrajini i radu tzv. ''koalicije voljnih''.
25. 12. 2025. u 18:39
KAKO JE PREPOLOVLJENA POMOĆ ZA UKRAJINU: Zbog čega članice EU nisu uspele da se dogovore oko korišćenja ruskih aktiva
JEDINSTVO Evropske unije ponovo je palo na ispitu oko Ukrajine.
19. 12. 2025. u 13:19
EU NEMOĆNI POSMATRAČI IZ DRUGE LIGE: Evropa sasvim isključena iz mirovnih pregovora o Ukrajini
DAVLjENIK se i za slamku hvata.
04. 12. 2025. u 06:00
Najnovije iz rubrike
DAČIĆ RASKRINKAO LAŽI BLOKADERA: Policija je postupala visoko profesionalno
POTPREDSEDNIK Vlade i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je, povodom laži koje se iznose od strane blokadera i opozicionih političara, da je policija, na poziv dekana Milivoja Alanovića, postupala visoko profesionalno i u skladu sa zakonom prilikom potiskivanja građana u cilju njihovog izlaska iz objekta Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, koji su se oglušili o izdata upozorenja i naređenja, a imali su nameru da borave u prostorijama fakulteta i vrše blokadu rada istog.
21. 01. 2026. u 21:35
PUKLI BLOKADERI: Pozvali na veliki skup u Beogradu, okupilo se nekoliko njih
IAKO su najavljivali "veliki skup" i pozivali građane da masovno izađu na ulice Beograda, blokaderi su doživeli još jedno teško razočarenje.
21. 01. 2026. u 20:43
"MI IGRAMO SAMO U JEDNOM TIMU" Vučić: Postavićemo pet osnovnih ciljeva
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić govorio je za RTS.
21. 01. 2026. u 20:10
"PRED NAMA JE NOVA ERA" Vučić: Od sutra se istorija piše drugačije
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić govorio je za RTS.
21. 01. 2026. u 19:35 >> 20:02
ŠVAJCARSKA I ČEŠKA DOLAZE NA EKSPO Vučić: Protivnici letećeg taksija su isti oni koji su bili protiv brzih pruga
PREDSEDNIK Srbije, Aleksandar Vučić, obraća se iz Davosa sa Svetskog ekonomskog foruma.
21. 01. 2026. u 20:02
prellee
03.01.2022. 13:48
...protiv sila koje destabilizuju Balkan...! Za Vas je svaka destabilizacija i kad neka sila pomaže Srbiji, ulaže u Srbiju, dogovara saradnju, samo ako NISU VAŠE SANKCIJE. Ulažite više, sa više povjerenja u Srbiju a manje uvrtanjem ruku i Srbija će znati zauzeti kurs. Ovako, pritiskanjem Srbije da se odrekne prijateljskih zemalja sa Istoka, njihovog ulaganja u razvoj, u infrastrukturu, vama Srbija neće biti mnogo naklonjena.Samo onoliko koliko se vi potvrdite kao prijatelji, koliko uložite i pokažete iskrene i dobre namjere, Srbija će znati uzvratiti. Nemojte samo nama, vi koji ste nas bombardovali, koji ste nam oteli dio teritorije, govoriti nam o PRIJATELJSTVU. To je prilično uvrnuto i bolesno, gospodo od vaše strane!
Dragan
03.01.2022. 14:35
Po prirodi sam optimista, ali ovde bih ipak rekao: "Mnogo hteo, mnogo zapoceo ....".