KOLIKO ĆE BITI POTREBNO ZA OPORAVAK? Trabzon posle ''petarde'' čeka raspoloženi Bašakšehir
GOSTI su bez poraza u prethodnih osam mečeva.
Foto: Profimedia
Još zuji u ušima navijačima Trabzona od ''petarde'' iz prošlog kola turske Superlige, a njihovi ljubimci pokušaće da što pre to zaborave danas od 17 časova kada na stadionu ''Akjazi'' dočekaju Bašakšehir u 19. kolu turskog šampionata.
Nastavak sezone posle mondijalske pauze ne prolazi baš najbolje za Trabzon koji je slavio u kupu protiv Samsunspora, ali je u četiri ligaška kola pored dve pobede od kojih je jedna bila protiv Fenerbahčea, doživeo i dva ubedljiva poraza, oba na gostovanjima. Prvo je meru timu sa obala Crnog mora meru uzeo Karagumruk sa 4:1, da bi u prethodnom kolu Alanja smestila pet komada u mrežu Ugurčana Čakira.
Ekipa trenera Abdulaha Avčija sada se nalazi na šestom mestu tabele 29 osvojenih bodova, isto koliko ima i Bešiktaš na petom mestu, a pet manje od današnjeg protivnika koji je trenutno treći.
Bašakšehir je od nastavka sezone nepogrešiv. Tim iz Istanbula kojeg sa klupe predvodi Emre Belezoglu je u Kup Turske savladao Gectepe, a u Superligi je ostvario tri pobede uz remi. U prethodnom kolu Bašakšehir je savladao Adanu Demirspor sa 2:1. Belezogluov tim je u seriji od osam mečeva bez poraza u svim takmičenjima i u veoma dboroj formi stiže na stadion ''Akjazi''.
Dobri rezultati doneli su Bašakšehiru treću poziciju na tabeli sa 34 boda, jednim manje od drugoplasiranog Fenerbahčea, dok je Galatasaraj prvi sa osam bodova više, ali i jednom odigranom utakmicom više.
Trener Trabzona Abdulah Avči verovatno će napraviti nekoliko izmena u sastavu posle katastrofalnog poraza od Alanje, ali će biti i prinudnih izostanaka u timu. Tako će zbog kartona meč propustiti Viktor Ugo, dok zbog povreda u timu nisu Edin Višća, Husein Turkmen i Doruhan Tokoz. Što se tiče Bašakšehira, trener Emre Belezoglu nema razloga da pravi velike promene u timu, ali će i dalje neće imati na raspolaganju povređene Luksa Bilju, Mesuta Ozila i Bertranda Traorea.
Trabzon nema pozitivan skor sa Bašakšehirom u poslednjih deset međusobnih duela, pošto je uspeo da ostvari samo dve pobede u odnosu na četiri koliko je upisao Bašakšehir. Četiri utakmice završene su nerešenim rezultatom.
Preporučujemo
MOŽE LI HOLAND DA UTIŠA RAZIGRANI JUNAJTED? Derbi grada Mančestera
14. 01. 2023. u 10:17 >> 10:17
OBRAČUN EKIPA IZ ZONE ISPADANjA PREMIJER LIGE: Everton dočekuje Sautempton
14. 01. 2023. u 09:36
KREMONEZEOVA POTRAGA ZA POBEDOM I DALjE TRAJE: Monca neće lako dati bodove
14. 01. 2023. u 09:21
PAO ALEKSANDAR LUKAŠENKO: Belorusija ovo nije očekivala (VIDEO)
Najnovije vesti iz Belorusije su prilično neočekivane.
28. 12. 2025. u 15:35
"TITO NAS JE NATERAO!" Asovi Zvezde i Partizana trebalo je da se prezivaju skroz drugačije
JOSIP Broz Tito je "krivac" što naša dva veoma poznata fudbalera znamo pod prezimenom koje, zapravo, uopšte nije bilo njihovo porodično.
28. 12. 2025. u 12:58
HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, nastavljaju se i šokantne vesti za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski".
27. 12. 2025. u 12:29
Komentari (0)