TRADICIJA, DEČIJA RADOST I HUMANOST: Lazareva subota Vranju
Porta Sabornog hrama Sveta Trojica u Vranju bila je prepuna na Lazarevu subotu najviše dece čije glavice su krasili venčići, a oko vrata su tradicionalno bili zvončići.
foto J.S.
Atrakcija su bila i jagnjad koja su bila ispred crkve kao i maskote crtanih junaka. Sklop savremenog i tradicionalnog, obojenog humanošću, jer tradicionalno Kolo srpskih sestara Prepodobna Anastasija sprovelo je akciju pod nazivom Vaskršnji dar.
Foto: J.S.
U hramu Svete Trojice, nakon Svete Liturgije mitropolit vranjski Pahomije sa članicama Kola uručio je vaučere za kupovinu namirnica kao i vaskršnje pakete mnogodetnim porodicama, porodicama lošijeg materijalnog stanja kao i samohranim roditeljima. 35 porodica primilo poklon vaučer u iznosu od 10.000 dinara i paket, od toga tri porodice na teritoriji Bosilegrada.
Foto: J.S.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)