MARKA: Srbija je zbog Jokića i Đokovića postala broj jedan u svetu sporta
Teniser Novak Đoković i košarkaš Denvera Nikola Jokić napravili su za samo dva dana od Srbije najjaču sportsku naciju na svetu, prenosi španski sportski list Marka.
Foto: Goran Čvorović
Đoković je pre tri dana osvojio titulu na Rolan Garosu, pošto je u finalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda 7:6, 6:3, 7:5. Srpski teniser je ovim trijumfom stigao do 23. grend slem trofeja u karijeri.
Jokić je juče sa ekipom Denvera osvojio šampionski prsten u NBA ligi. Denver je u petom meču finala plej-ofa NBA pobedio Majami rezultatom 94:89 i serijom 4:1 stigao do šampionskog trofeja.
Marka podseća da su i Jokić i Đoković rođeni u bivšoj Jugoslaviji.
- Obojica su rođeni u zemlji koja se raspala usled političkih nemira, ali dve velike zvezde sa Balkana uspele su da dostignu najviši nivo u svojim sportovima - navodi španski list.
Jokić je proglašen za MVP finalne serije NBA lige.
- Denver nikada ranije u svojoj 46 godina dugoj istoriji nije osvojio titulu u NBA. Jokić je juče bio prorok koji je ovom timu doneo trofej Larija O'Brajena - ističe se u tekstu.
Jokić je dva puta bio proglašen za MVP regularnog dela sezone, a ove godine je završio na drugom mestu iza košarkaša Filadelfije Džoela Embida.
- Jokić je ove sezone postavio rekord po broju tripl-dablova u plej-ofu, dok je u finalu bio najbolji strelac, asistent i skakač svog tima, što se takođe prvi put dogodilo. Denver je u pet mečeva bio bolji od Majamija, a sve je kulminiralo juče u Bol areni. I dok je Jokić najbolji košarkaš današnjice, Đoković je već dugo predmet rasprava o najboljem teniseru svih vremena - dodaje španski list.
Đoković je jedini teniser u istoriji ovog sporta koji je osvojio 23 grend slem trofeja, a pretekao je svoje najveće rivale Rafaela Nadala (22) i Rodžera Federera (20).
- Srbija je zemlja sa velikom sportskom tradicijom, bez obzira na to što prema poslednjem popisu ima 6.690.887 stanovnika. Dvojica su njenim stanovnicima pružila najveće zadovoljstvo, koje nikada nije bilo zabeleženo u istoriji Srbije. Mali broj zemalja na svetu ima privilegiju da ima ovako velike sportiste - zaključuje se u tekstu Marke.
BONUS VIDEO: ONI SU NAŠ PONOS! Posle Đokovića, Jokiću uručeno značajno priznanje
Preporučujemo
POZNATO JE DA JE JELENA VEGAN: Noletova supruga objasnila je i kako hrani DECU
14. 06. 2023. u 11:34
AMERI U ČUDU! Šta stavljaju u vodu tamo? Srbija manja od Los Anđelesa, a...
14. 06. 2023. u 09:24
GOLEADA NA "STAMFORD BRIDžU": Čelsi mora da napadne Parižane koji će to znati da iskoriste
POSLE spektakularnih 5:2 u Parizu, PSŽ dolazi na "Stamford bridž" (21.00) sa ogromnom prednošću i verom da će proći u četvrtfinale, dok svetski šampion mora da napravi pravu senzaciju ako želi da ostane u trci za trofej Lige šampiona.
17. 03. 2026. u 07:40
TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A najnovije vesti iz sporta tiču se upravao Iranaca i Sjedinjenih Američkih Država, čiji je predsednik Donald Tramp nedavno izjavio da bi Iranu bilo bolje da ne dolazi na Mundijal koji se upravo i u SAD održava ove godine. Pa opet, propisi su jasni, Iranci "moraju u Ameriku", ali... Sada su dobili važnog saveznika u svojoj nameri da Mundijal igraj negde drugde.
18. 03. 2026. u 17:16
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)