ITALIJA JE OVO ČEKALA 32 GODINE: Atalanta pokorila Torino, Zapata junak "boginje" (VIDEO)
ČEKALA je Italija i konačno dočekala. Atalanta je pokušavala i pokušavala i posle 32 godine uspela da pobedi Juventus u Torinu sa 1:0.
FOTO: AP/Tanjug
Došla je "boginja provincije" na stadion "stare dame" da konačno upiše trijumf. Igrala je hrabro i pametno i na kraju uspela da se raduje i na taj način stigne do treće vezane pobede u Seriji A.
Nije dugo trebalo timu Đan Pjera Gasperinija da dođe do vođstva. Igrao se 28. minut kada je Berat Đimisti uposlio Duvana Zapatu, a ovaj iskosa sa desne strane snažno šutirao i matirao Vojčeha Ščesnog.
Od tog momenta nije bilo puno prilika na utakmici. Najbolju za izjednačenje propustio je Paulo Dibala, čiji pokušaj iz slobodnog udarca je u petom minutu nadoknade zaustavila prečka.
Atalanta je ponovo pokazala zašto mnogi ljubitelji fudbala vole da gledaju njene utakmice. Nije bilo mnogo golova kao što je često slučaj kada igra tim iz Bergama, ali će i ovaj meč u kome je ostvaren minimalan trijumf biti upamćen po rušenju jedne duge tradicije.
"Boginja provincije" je sada na četvrtom mestu Serije A sa 28 bodova, a Juventus zauzima osmo mesto sa 21 bodom.
Preporučujemo
SRBIJA PALA U DRAMI! Đoković igrao dvaput, Nemci sprečili preokret, zebnja za četvrtfinale!
27. 11. 2021. u 18:54 >> 23:33
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)