ITALIJA JE OVO ČEKALA 32 GODINE: Atalanta pokorila Torino, Zapata junak "boginje" (VIDEO)

27. 11. 2021. u 22:31

ČEKALA je Italija i konačno dočekala. Atalanta je pokušavala i pokušavala i posle 32 godine uspela da pobedi Juventus u Torinu sa 1:0.

ИТАЛИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА 32 ГОДИНЕ: Аталанта покорила Торино, Запата јунак богиње (ВИДЕО)

Došla je "boginja provincije" na stadion "stare dame" da konačno upiše trijumf. Igrala je hrabro i pametno i na kraju uspela da se raduje i na taj način stigne do treće vezane pobede u Seriji A.

Nije dugo trebalo timu Đan Pjera Gasperinija da dođe do vođstva. Igrao se 28. minut kada je Berat Đimisti uposlio Duvana Zapatu, a ovaj iskosa sa desne strane snažno šutirao i matirao Vojčeha Ščesnog.

Od tog momenta nije bilo puno prilika na utakmici. Najbolju za izjednačenje propustio je Paulo Dibala, čiji pokušaj iz slobodnog udarca je u petom minutu nadoknade zaustavila prečka.

Atalanta je ponovo pokazala zašto mnogi ljubitelji fudbala vole da gledaju njene utakmice. Nije bilo mnogo golova kao što je često slučaj kada igra tim iz Bergama, ali će i ovaj meč u kome je ostvaren minimalan trijumf biti upamćen po rušenju jedne duge tradicije.

"Boginja provincije" je sada na četvrtom mestu Serije A sa 28 bodova, a Juventus zauzima osmo mesto sa 21 bodom.