ZABRINUTI ZBOG EPIDEMILOŠKE SITUACIJE: Bijeljinci svi „na nogama“
U SEMBERIJI je zabeleženo još 20 sugrađana zaraženih virusom kovid-19 i trenutno ih je ukupno 142 sa potvrđenim dijagnozom, pod nadzorom su 444 pacijent, a do sada je od posledica virusa udruženog sa drugim bolestima, umrlo šest Bijeljinaca.
Foto: D. Pozderović
U kovid-bolnici je smešteno 39 pacijenata od kojih je 29 u zdanju stare Hirurgije, a 10 u delu Bolnice koji je izdvojen i izolovan isključivo za ove pacijente.
Od početka epidemije, 245 sugrađana je bilo zaraženo, a 2919 je bilo pod stručnim nadzorom zbog pozitvnih testova na kovid-19 ili zbog neposrednih kontakata sa zaraženim ljudima.
- Stanje u kom se nalazimo zahteva da se preventivne mere strogo poštuju. Imamo sve više mladih ljudi sa teškim simptomima i zato molim, pre svih, mlade ljude da misle o svom i zdravlju starijih članova njihovih porodica koji su još ugroženiji od njih. Razumemo da je leto i da omladina ima potrebu da se druži, ali život i zdravlje su najvažniji – poručio je komandant Gradskog štaba za vanredne situacije i gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić.
Gradonačelnik Mićić je dodao da posebnu odgovornost imaju sugrađani kojima je naložena izolacije i da tu meru poštuju kako ne bi širili virus među Bijeljincima.
- Preventivne mere i preporuke koje su na snazi su sasvim dovoljne ako se poštuju i svakodnevne aktivnosti mogu da se relativno normalno odvijaju, a da borba protiv epidemije bude delotvorna. Nadamo se da će sugrađani shvatiti ozbiljnost situacije i da neće biti potrebe da se pooštravaju ove mere – upozorio je Mićić.
Epidemiolog bijeljinske Bolnice dr Aleksandra Radojičić je upozorila da svi pacijenti smešteni u kovid-bolnici imaju manje ili više teške upale pluća i da su među njima ljudi različitih životnih doba – od 23 do 80 godina.
- Jedini način da se izborimo sa virusom je da poštujemo preventivne mere i da mogućnost širenja zaraze svedemo na najmanju moguću mjeru. Medicinski radnici daju sve od sebe još od početka epidemije sredinom marta, ali na građanima je takođe ogromna odgovornost – bila je jasna dr Radojičić.
Preporučujemo
VEŠTA I HRABRA DEVOJKA: Tamara (24) student generacije, a vozi kombajn (FOTO)
20. 07. 2020. u 10:30
OPŠTA BOLNICA „SVETI VRAČEVI“ U BIJELjINI: Dr Zlatko Maksimović na čelu
14. 07. 2020. u 09:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)