OD ŠLJIVE DO TRPEZE PREDAKA: Veliki uspeh mladih Zvorničana u LJubljani

GRADONAČELNIK Zvornika Bojan Jovanović, čestitajući na uspehu učenicima Srednje tehničke škole "Petar Kočić" na osvojenim medaljama na Sajmu turizma u Ljubljani, zahvalio im je na sjajnom predstavljanju grada na Drini, po čemu su se svrstali u red najboljih ambasadora.

ОД ШЉИВЕ ДО ТРПЕЗЕ ПРЕДАКА: Велики успех младих Зворничана у Љубљани

Foto_V.Mitrić

Ovdašnji đaci su osvojili srebrno i bronzano priznanje, predstavljajuću projekte "Šljiva, ponos našeg kraja" i "Trpeza naših predaka - sa ajvarom sve je ukusnije". Učenici su spremali pod budnim okom i savetima profesora Andrijane Slavkić i Miljana Vlačića.

Čelnik Zvornika kazao je da se ponosi uspesima sugrađana, a posebno mladih kao što su ovi, koji su trijumfovali u jakoj konkurenciji, pokazujući i znanje i kreativnost, što su, kako se vidi, primetili i oni daleko od Drine.

Biljana Pisić, direktorka SŠC "Petar Kočić", kaže da je ovo deo višegodišnje saradnje Sežane i Zvornika, podsećajući da je pre 16 godina oko 300 učenika i 50 profesora bilo u poseti Sloveniji, kada su počele promocije učeničkog stvaralaštva.

Jedina ekipa iz RS i BiH

OVDAŠNjI đaci, sa svojim profesorima, boravili su nedavno u Sloveniji, kao gosti Srednje škole "Srečko Kosovel" u Sežani kao jedina ekipa iz RS i BiH. Predstavili su svoja znanja i umeća i na sajmu "Alpe Adrija" sa još 27 škola iz Italije, Hrvatske i Slovenije.

- Zahvaljujući entuzijazmu i volji škole, ta saradnja traje do današnjih dana - kaže Pisićeva. - Preko partnera iz Sežane imali smo priliku da budemo i deo njihovog projekta sa školom u Portugaliji.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Kako je Kalenić pijaca izabrana među najlepše na svetu?