MOSKVI PRETI KOLAPS: Obilan sneg padaće bez prestanka u ruskoj prestonici - "To se godinama nije desilo"
MOSKVU u naredna tri do četiri dana očekuje obilan sneg, što je najduži period snežnih padavina još od 2018. godine, saopštili su meteorolozi.
Foto: EPA
Direktor Odeljenja za istraživanje ruske Državne meteorološke službe Roman Vilfand rekao je za TAŠ da će sneg u Moskvi početi da pada sutra posle podne i da će padavine trajati do 13. ili 14. februara.
- Sneg će nastaviti da pada bez prestanka. Biće to pravi snežni kolaps, tako nešto se nije dogodilo u poslednjih nekoliko godina - istakao je Vilfand.
Vilfand je podsetio da je sneg u Moskvi poslednji put padao tri dana bez prestanka od 3. do 5. februara 2018. godine.
Ruski meteorolog predviđa da bi dubina snega u Moskvi mogla da bude iz povećana za između 50 i 55 centimetara, što je skoro rekordna dubina. Najdublji sniježni pokrivač ikada u Moskvi bio je 14. februara prošle godine, kada je izmerena dubina od 60 centimetara.
Preporučujemo
PUCNjAVA I BOMBE U SAD: Više ljudi ranjeno, eksplodirale 3-4 bombe na Klinici u Minesoti (VIDEO)
09. 02. 2021. u 20:14 >> 20:27
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)