RUSKO MINISTARSTVO ODOBRILO: Lek „Avifavir“ protiv kovida 19 u širokoj upotrebi
MINISTARSTVO zdravlja Rusije odobrilo je trajnu registraciju leka protiv kovida 19 „Avifavir“ koji proizvodi kompanija „Kromis“. U državnom registru lekova zabeležena je široka upotreba ovog leka.
Foto: Depositphotos
Ruski fond za direktna ulaganja je naveo da će se sada, nakon dobijanja dozvole za upotrebu leka u ambulantama, pacijentima lek davati besplatno u okviru obaveznog medicinskog osiguranja.
Prvobitno je registracija leka „Avifavir“ isticala 1. januara 2021.
Prodaja leka će početi u novembru 2020. godine.
„Avifavir“ je 29. maja dobio potvrdu o registraciji od Ministarstva zdravlja i postao prvi lek na svetu protiv virusa korona sa aktivnim sastojkom favipiravirom.
(Sputnjik)
Preporučujemo
CRNI BILANS EPIDEMIJE U RUSIJI: I danas više od 18.000 novih slučajeva!
31. 10. 2020. u 10:40
REKORDAN BROJ UMRLIH U RUSIJI: Za poslednja 24 časa preminule 364 osobe sa kovidom-19
28. 10. 2020. u 10:27
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)