RESTORAN BUDUĆNOST NUDI ŠTAMPANU HRANU?! KFC će služiti piletinu odštampanu ruskim 3D printerom

GLOBALNI lanac restorana KFC namerava da prvi u svetu služi pileće proizvode napravljene u laboratoriji, uz pomoć 3D printera iz Rusije.

РЕСТОРАН БУДУЋНОСТ НУДИ ШТАМПАНУ ХРАНУ?! КФЦ ће служити пилетину одштампану руским 3Д принтером

Foto: Tanjug/AP

Kompanija KFC je saopštila da planira da pileće meso, koje će štampati ruska kompanija 3D Bioprinting Solutions, poslužuje u "restoranima budućnosti".

Odštampani proizvodi od piletine trebalo bi da imaju prepoznatljiv KFC ukus, prenosi SeeBiz.

Ovako napravljene namirnice bi trebalo da budu ekološki prihvatljivije, navodi KFC, a pozivajući se na studije koje ukazuju na to da konvencionalni način proizvodnje mesa šteti okolini.

Iz KFC-a su poručili da će njihovi nuggeti napravljeni 3D printerom biti na finalnom testiranju u Moskvi već ove jeseni.

"3D bioštampa je široko zastupljena u medicini, a sada se sve više primjenjuje u proizvodnji hrane", istakao je jedan od osnivača kompanije 3D Bioprinting Solutions Jusef Kesuani.

Nada se da će dodatni razvoj ove tehnologije ubrzati proizvodnju ovakvih namirnica.

Koliki je značaj 3D štampe pokazuje i u činjenica da su istraživači Univerziteta Kalifornija "odštampali" ljudski organ namijenjen za transplantaciju.

Međutim, pretpostavlja se da će trebati još mnogo vremena da se ovim printerom napravi organ koji će biti funkcionalan.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (7)

STRATEŠKO PARTNERSTVO ALTA BANKE, Air Serbia i Visa: Kartica sa dodatnim benefitima za klijente