DESANTNO VOZILO ZA KOJE BARIJERE NE POSTOJE: BMD-4M ruski oklopnjak za jurišno-diverzantske operacije (VIDEO)
RUSKO borbeno desantno vozilo BMD-4M – ima povećanu manevarsku sposobnost na području zemlje crnice u poređenju sa vozilima na točkovima i omogućava otvaranje fronta preko vodene prepreke, navodi se u saopštenju holding kompanije „Visokoprecizni sistemi“ (deo državne korporacije „Rosteh“).
Foto printskrin Jutjub/ Sergeй Černяvskiй
-Uzimajući u obzir visoku manevarsku sposobnost BMD-4M, oni izvode jurišno-diverzantske operacije, gde je neophodno brzo isporučiti ljudstvo i započeti rad. Posebno u onim područjima gde preovlađuje crnica. Tu ne mogu da prođu vozila na točkovima, ali lako vozilo kao što je ova BMD lako savladava takva područja, saopštili su iz holdinga.
Takođe su naglasili da pored visoke prohodnosti, pomoću BMD-4 mogu se forsirati vodene površine.
Prema mišljenju predstavnika „Visokopreciznih sistema“, ova mogućnost omogućava otvaranje fronta preko vodenih barijera, što sužava odbrambeni potencijal protivnika.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo
UKRAJINSKI F-16 OBOREN RAKETOM DOMETA 400KM? Dali je korišćen S-400 ili S-500 (VIDEO)
14. 04. 2025. u 17:11
VELIKI STRAH ZAVLADAO U EVROPI Zelenskog upozoravaju: "Ništa ne potpisuj"
EVROPSKI čelnici potajno savetuju ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da bude oprezan povodom napora Sjedinjenih Država da postignu mirovni sporazum sa Rusijom.
07. 12. 2025. u 08:38
NOVI DETALjI U ISTRAZI, ZAVRŠENO VEŠTAČENjE VOZILA Otkriveno kako je došlo do nesreće u kojoj su poginuli Ana Radović i Aleksandar
OTKRIVENI su novi detalji iz istrage tragične saobraćajne nesreće u kojoj su stradali Ana Radović (20) i Aleksandar Masalušić (37).
07. 12. 2025. u 07:16
DRSKO: Jelisaveta Orašanin BEZ DONjEG VEŠA šeta ulicom (FOTO)
GLUMICA Jelisaveta Orašanin ponovo je privukla svu pažnju kada se pojavila u kombinaciji koja je izazvala pravu buru na mrežama.
06. 12. 2025. u 20:35
Komentari (0)