"ZAUSTAVITE AMERIČKI IMPERIJALIZAM!" Haotično u Vašingtonu uočio NATO samita
U VAŠINGTONU je uoči NATO samita održan protest čiji učesnici su pozvali na ukidanje Alijanse i zatvaranje američkih vojnih baza širom sveta.
Foto: EPA
Demonstranti su se okupili u velikoj sali prezviterijanske crkve u centru Vašingtona sa parolama: "Oduprite se NATO-u! Podržite narodnu borbu za prava i oslobođenje!", "Zaustavite američki imperijalizam!" i "Kraj ratu koji podržava NATO! Zatvorite američke baze! Američka vojsko, mrš iz Afrike, Azije i Latinske Amerike!"
Na protestima su govorili lideri grupa aktivista iz različitih država, izjasnivši se za prekid vojne saradnje SAD sa Filipinima, s obzirom da je Manila nedavno odbila predlog Vašingtona za pomoć pri izvođenju operacije u Južnokineskom moru.
Bilo je i poziva da se obustave isporuke oružja Izraelu iz SAD.
Od početka najnovijeg sukoba na Bliskom istoku, u SAD se redovno održavaju protesti u znak podrške Palestini i prekidu vatre u Pojasu Gaze.
Samit NATO-a održaće se u Vašingtonu od 9. do 11. jula.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: IZRAEL RAZMENjUJE VATRU SA HEZBOLAHOM: Naser meta vazdušnog napada
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)