"SKREĆEMO VAM PAŽNJU": Poljska podigla avijaciju zbog „intenzivne aktivnosti“ Rusije
OPERATIVNA komanda Oružanih snaga Poljske saopštila je da je podigla avijaciju zbog navodnih „intenzivnih“ akcija Rusije.
Foto: Jutjub/AiirSource Military/Vikipedija
- Skrećemo vam pažnju da su u vazdušnom prostoru počeli da deluju dežurni avioni, što može da dovede do povećanja nivoa buke, posebno u jugoistočnom delu zemlje - navodi se u saopštenju komande na društvenoj mreži „Iks“.
Ističe se da je „noćas primećena intenzivna aktivnost ruske avijacije dugog dometa, povezana sa raketnim napadima“ na objekte na teritoriji Ukrajine.
Poljska strana ističe da su pokrenute sve neophodne procedure za osiguravanje bezbednosti poljskog vazdušnog prostora, te da se situacija prati.
U poslednje vreme Poljska redovno izdaje slična saopštenja. Pomenute akcije poljske avijacije uglavnom se poklapaju sa oglašavanjem sirena za vazdušnu opasnost u Ukrajini.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: EKSPLOZIJA U JERUSALIMU: Viđene eksplozije, sirene zavijaju u istočnom Jerusalimu
Preporučujemo
"HISTERIJA ZAPADA" Lavrov: Insistiranje na porazu Rusije pokazuje njihovu agoniju
19. 04. 2024. u 11:30
VAPAJ BLINKENA: Ako nastavimo da odlažemo pomoć Ukrajini – posle može biti prekasno
19. 04. 2024. u 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)