SOČI SE PRIPREMA ZA EVAKUACIJU: Jako nevreme pogodilo deo Rusije (VIDEO)

05. 07. 2021. u 10:12

KRIM i Krasnodarski kraj Rusije našli su se na udaru prirode – oluja je nosila ležaljke i obarala drveće, pljuštala je kiša kao iz kabla, vidljivost bila praktično na nuli, a stanovnici regiona videli su tri pijavice.

СОЧИ СЕ ПРИПРЕМА ЗА ЕВАКУАЦИЈУ: Јако невреме погодило део Русије (ВИДЕО)

Foto: Printskrin Youtube/ UzNews24

Na Krimu su se zbog obilnih padavina takođe izlile tri reke. Društvene mreže preplavljene su fotografijama i video-zapisima nepogoda.  

Snažna oluja zahvatila je čitavu crnomorsku obalu. U Novorosijsku voda izbija u vodoskocima. Nepogoda je neke turista zatekla baš na moru – nekoliko jahti se nasukalo na obalu, a plaže su prvi put u sezoni opustele. U Sočiju je snažan vrtlog dizao ležaljke u vazduh.

Nevreme je odnelo i jednu žrtvu – na Krimu je jaka bujica odnela sa sobom jednu ženu, koja je poginula. Bez struje je ostalo više od 10 hiljada ljudi. Spasioci su evakuisali 150 ljudi, a na poluostrvu je i dalje na snazi upozorenje na oluju.

​U Sočiju su vlasti saopštile stanovništvu da pripreme sve potrebne stvari i dokumenta u slučaju moguće evakuacije.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

PREPLAKALA SAM CELU NOĆ: Karleuša u panici zbog privatnih snimaka i slika - Sve smo pretražili, prevrnuli... (VIDEO)