NESREĆA NA JADRANU: Sudarili se jedrilica i katamaran, u toku potraga za nestalima

U SPLITKSIM vratima u toku je opsežna potraga i akcija spašavanja nakon pomorske nesreće u kojoj su učestovali jedrilica i katamaran.

НЕСРЕЋА НА ЈАДРАНУ: Сударили се једрилица и катамаран, у току потрага за несталима

Foto: Unsplash/Kristel Hayes

Prema prvim informacijama, do nesreće je došlo na području između Milne na Braču i otoka Šolte, gde je nakon sudara potonula jedrilica na kojoj se nalazilo više osoba, javlja Dalmacija Danas.

Na mesto događaja odmah su upućeni brodovi nadležnih službi. U akciji učestvuju dva broda Lučke kapetanije i brod Pomorske policije, uz veći broj drugih brodova koji pomažu u potrazi na moru.

Prema neslužbenim informacijama, iz mora je dosad spašeno osam osoba, dok se za još dve osobe intenzivno traga. Tačan broj putnika na jedrilici i okolnosti koje su dovele do sudara za sada nisu poznati.

(Jutarnji.hr)

BONUS VIDEO: Ovako je uhapšen osumnjičeni za ubistvo dede na Novom Beogradu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

MOJE JE DA KAŽEM... Šešelj otkrio koja četiri poteza blokaderi planiraju