BILČIK OTKRIO: Evo kada će se o izborima u Srbiji raspravljati u Evropskom parlamentu
IZVESTILAC za Srbiju i predstavnik grupe Evropske narodne partije (EPP) u Evropskom parlamentu Vladimir Bilčik rekao je za Demostat da nijedna poslanička grupa u Evropskom parlamentu ne može ništa da blokira jer Evropski parlament donosi kolektivne odluke, na osnovu većine poslaničkih grupa dodajući da moraju diskutovati o onome što se desilo u Srbiji tokom izbora.
foto: Tviter
- Istovremeno, ta diskusija mora da bude zasnovana na činjenicama što je više moguće i smatram da je izveštaj Oebsa/Odihra koji će biti objavljen narednih sedmica, dobra osnova za takvu debate - naveo je Bilčik.
S druge strane, Klemen Grošelj, poslanik grupe "Obnovimo Evropu" u Evropskom parlamentu, objavio je danas na društvenoj mreži "X" reagujući na saznanja Demostata da neće biti održana rasprava o Srbiji sledeće sedmice u EP:
"Nije potreban komentar. Sam čin mnogo govori o današnjim političkim vrednostima i principima EPP (Evropske narodne partije) i njihovoj viziji razvoja EU i budućnosti Zapadnog Balkana."
Demostat je u četvrtak prvi objavio vest da EP neće sledeće sedmice raspravljati o aktuelnoj političkoj krizi u Srbiji, nastaloj nakon izbora 17. decembra.
- Verovatno neće biti nikakve rasprave o izborima u Srbiji sve dok u februaru ne bude objavljen finalni izveštaj međunarodne posmatračke misije, u kojoj su bili i predstavnici Evropskog parlamenta. Nije bilo dovoljno podrške poslaničkih grupa da se takva tema nađe na agendi plenarne sednice, naročito se tome protivila EPP - kazao je nezvanično izvor Demostata iz Evropskog parlamenta.
BONUS VIDEO: SVE ZARAD VLASTI, NOVCA I MOĆI - Laži opozicije ruše se kao kula od karata
(Kosovo onlajn)
Preporučujemo
BILČIK JASAN: Ne predviđam međunarodnu istragu o izborima u Srbiji, dobro su sprovedeni
11. 01. 2024. u 19:11
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)