35.000 EVRA PRIŠTINE ZA LOBIRANJE U VAŠINGTONU: Novi skandal u režiji Kurtija - Preševo, Bujanovac i Medveđu žele da uguraju u "agendu SAD"
PREDSEDNIK Nacionalnog saveta Albanaca (NSA) u Srbiji Ragmi Mustafa izjavio je danas da je mogućnost da Preševo, Bujanovac i Medveđa budu deo agende SAD izuzetno važna u regionalnim razvoju događaja na Zapadnom Balkanu, prenosi portal "Bujanovačke".
Foto AP
Mustafa, koji je deo delegacije albanskih političkih lidera iz Bujanovca i Preševa u poseti Sjedinjenim Američkim Državama, tvrdi i da je u toku “preduzimanje strateških koraka”, prenosi portal.
Mustafa navodi da zajedničku posvećenost u zagovaranju položaja Albanaca u Bujanovcu, Medveđi i Preševu sa Albansko-američkom građanskom ligom podržava takozvana kosovska vlada i premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti.
Albansko-američka građanska liga je organizacija koja se, kako pišu "Bujanovačke", bavi "lobiranjem za albanska pitanja“ u Americi.
Kurti je rekao juče da Priština finansira putovanje albanskih političara sa 35.000 evra, namenjenih za lobiranje.
Kurti izložio elaborat Kvinti, Foto AP
Politički lideri Albanaca iz Bujanovca i Preševa sastaće se u Vašingtonu sa specijalnim predstavnikom SAD za Zapadni Balkan Gabrielom Eskobarom i još nekim zvaničnicima, prenosi portal "JUGpreš".
Delegaciju koja će se sastati sa Eskobarom, prema izvorima portala, čine narodni poslanik i predsednik Partije za demokratsko delovanje (PDD) Šaip Kamberi, predsednik opštine Bujanovac i Demokratske partije (DP) Nagip Arifi, predsednik NSA i lider preševske Demokratske partije Albanaca (DPA) Ragmi Mustafa.
Izvori na koje se "JUGpreš" poziva navode da je ovo putovanje "iznenadno" i da će tema razgovora navodno biti dijalog Beograda i Prištine i kontekst opština Bujanovac, Preševo i Medveđa u tom dijalogu.
Poslanik Šaip Kamberi nije odgovorio na pitanje "JUGpreša" koji je povod za ovaj put i sa kim će sve delegacija Albanaca imati sastanke.
Politički lideri Albanaca u Bujanovcu i Preševu otputovali su danas u SAD gde će se sastati sa predstavnicima američkog Kongresa, Senata i Stejt departmenta, potvrdio je za portal "Bujanovačke" šef kabineta predsednika opštine Bujanovac Sali Salihi.
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE: Ovako je Vučić "oduvao" hrvatske novinare
Preporučujemo
ŠARAPOVA POKAZALA SINA: Neodoljiva slika malog Teodora raznežila je pratioce (FOTO)
12. 10. 2022. u 16:38 >> 20:26
Majku Novaka Đokovića svi znamo kao Dijanu, a da li znate koje je njeno KRŠTENO IME?
12. 10. 2022. u 13:12 >> 13:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (6)