Dokumentarac o Stivu Džobsu na Diskaveriju
21. 10. 2011. u 13:29
Dve nedelje posle američke premijere, u naš „atar“ Diskaverija (u četvrtak 30. oktobra u 21.55) stiže dokumentarac „Ja, genije: Kako je Stiv Džobs promenio svet“
Domaćini filma o suosnivaču i direktoru kompanije „Epl“ su „razotkrivači mitova“ - Adam Sevidž i Džejmi Hajneman, a očekuju nas intervjui s ljudima čiji su se životi zauvek promenili zahvaljujući Džobsu.
Sevidž kaže: „Neko je nekada rekao da ići utabanim stazama jeste razumno, a da su sva dostignuća koja donose promene dela nerazumnih ljudi. Džobs je bio jedan nerazuman čovek. On je postavio novi način razmišljanja o našim životima u digitalnom svetu: produktivnost, kreativnost, muzika, komunikacije, mediji i umetnost. Na direktan ili indirektan način, on je dotakao naše živote.“
A on, Džobs, harizmatični vizionar, koji je ovog 5. oktobra u 56. godini izgubio bitku s rakom pankreasa, često je govorio: „Dao bih sva svoja dostignuća za jedno popodne sa Sokratom.“
skete
22.10.2011. 13:04
samo da ne zaboravim da pogledam
30 oktobar,cetvrtak! da nije neka greska?
@kardan - Nisu rekli koje godine..
Komentari (3)