KVALIFIKACIJE ZA ROLAN GAROS: Aleksandra Krunić prošla dalje, Natalija Kostić i Olga Danilović završile učešće

Od stalnog dopisnika iz Pariza - Goran Čvorović

25. 05. 2021. u 16:51

SRPSKA teniserka Aleksandra Krunić (212. VTA) se u utorak plasirala u drugo kolo kvalifikacija na Rolan Garosu, pobedom protiv Ruskinje Ljudmile Samsonove (106. VTA), u tri seta, sa 3:6, 6:2, 6:2.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА РОЛАН ГАРОС: Александра Крунић прошла даље, Наталија Костић и Олга Даниловић завршиле учешће

Prvi set je pripao Ruskinji, a od sredine drugog seta Krunićeva je zaigrala mnogo bolje, povela s 5:2, iskoristila već prvu set loptu i ovaj set lako završila u svoju korist.

Izgubila je Krunić svoj prvi servis u trećem setu, mučila se i na drugom servis-gemu, ali je uspela sa se vrati, preokrene rezultat i naniže 6 gemova za redom.

Meč je na terenu broj 13 trajao je jedan sat i 42 minuta.

Slovakinja Kristina Kucova (142. VTA) bila je bolja u utorak od srpske teniserke Natalije Kostić (196 VTA) u prvom kolu kvalifikacija Rolan Garosa, rezultatom 6:3, 6:2.

Vodila je Kucova s 5:2 u prvom setu i servirala za set, Kostićeva je vratila jedan brejk, ali više nije mogla. U drugom setu, Slovakinja je od početka imala brejk prednosti, imala je Kostićeva potom brejk loptu na 2:4, ali nije iskoristila ovu priliku.

Po kiši, suncu i vetru naizmenično, pred očima retkih posmatrača iz redova organizacije turnira pošto je publici za sada zabranjen pristup, imali su srpski teniseri u utorak drugog dana prvog kola kvalifikacija na Rolan Garosu polovičan uspeh.

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela u utorak da se plasira u 2. kolo kvalifikacija na Rolan Garosu.

Bolja od Danilovićeve (157 VTA) u prvom kolu kvalifikacija bila je Kolumbijka Maria Kamila Osorio-Serano (98. VTA).

Kolumbijka je bila bolja u dva seta, rezultatom 6:3, 6:2.

Meč je trajao jedan sat i 5 minuta, a odigran je po izuzetno promenljivom vremenu, uz veliku vlažnost vazduha.

U drugo kolo su se plasirali Aleksandra Krunić i Danilo Petrović, dok Olga Danilović i Natalija Kostić nisu prošli dalje.