IZBEGNUT FIZIČKI SUKOB: Navijač Barselone provocirao Figa, pa se brzo pokajao (VIDEO)
NEKADAŠNjI portugalski reprezentativac i fudbaler Barselone i Reala, Luis Figo imao je u Lisabonu neugodan susret sa navijačem Barse.
FOTO: Printskrin/IKS/Barca_Buzz
Dok je savetnik UEFA prolazio pored jednog restorana navijač Barselone nazvao ga je izdajicom, aludirajući na njegov transfer iz Barselone u Real Madrid 2000. godine.
Figo m unije ostao dužan - odgovorio je provokativno. Stavio ruku na međunožje, a zatim mu agresivno prišao.
Međutim, primetio je da ga snimaju, povukao se i otišao nakon kratkog razgovora sa njim.
Istorija sukoba Figa i navijača Barselone
Iako je karijeru davno završio Figo važi i dalje za jednu od najomraženijih figura među navijačima Barse. To potvrđuju i izjave nekadašnjeg predsednika kluba Joana Gasparta, koji je naglasio da mu navijači nikada neće oprostiti zbog načina na koji je napustio klub. Gaspart tvrdi da je Figo otišao kao izdajica i da nije cenio ljubav koju je dobijao od navijača.
Najpoznatiji incident viđen je 2002. godine na Kamp Nou kada su navijači zasuli igrače Reala raznim predmetima, Figa su gađali i svinjskom glavom, što je postalo simbol izdaje u fudbalu.
Taj događaj i danas pamti se kao jedan od najžešćih izraza neprijateljstva u istoriji El Klasika.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
ČUDO U NjUJORKU: Indijana igra kao u transu, malo ko je ovo očekivao
24. 05. 2025. u 08:04
NIKO KAO NIKOLA, NBA ODABRALA: Jokiću ovo priznanje nisu mogli da ukradu (FOTO)
24. 05. 2025. u 08:14
"VOLIM I JA RAFINjU I JAMALA, ALI..." Trener Liverpula gospodski odgovorio Barseloni
24. 05. 2025. u 08:58
SPEKTAKL NA "EMIREJTSU": Arsenal bi da napravi ključan korak u borbi za titulu protiv preporođenih "crvenih đavola"
DERBI 23. kola Premijer lige donosi veliki okršaj na "Emirejtsu" gde Arsenal dočekuje Mančester junajted (17.30) u meču koji ima potpuno različitu težinu za dva kluba. Tobdžije jure titulu, dok "crveni đavoli" pokušavaju da uhvate priključak u borbi za Ligu šampiona.
25. 01. 2026. u 07:20
HRVATSKI HULIGANI NAPALI SRBE - DEVET HRVATA ZAVRŠILO U BOLNICI: Detalji tuče navijača u Tuzli
Malme i Crvena zvezda sastali su se u Ligi Evrope, a potom je došlo do tuče navijača u okolini Tuzle, u Bosni i Hercegovini, kada se deo Zvezdinih pristalica iz Republike Srpske avionom vraćao iz Švedske.
25. 01. 2026. u 14:30
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)