PARTIZANOVI RIVALI BEZ POBEDE: Keln remizirao, Nica i Slovacko poraženi

28. 08. 2022. u 18:11

KELN, rival Partizana u Ligi konferencija remizirao je bez golova u 4. kolu Bundesliga protiv Štutgarta na svom terenu.

ПАРТИЗАНОВИ РИВАЛИ БЕЗ ПОБЕДЕ: Келн ремизирао, Ница и Словацко поражени

Ako je suditi po ovoj utakmici, "jarčevi" nisu bauk. Izabranici Štefena Baumgarta nisu uspeli da pronađu put do mreže rivala uprkos tome što su od 56. minuta igrali sa igračem više zbog crvenog kartona koji je dobio Luka Fajfer.

Domaćin je malo pojačao pritisak od tog momenta i do pobede je mogao u nadoknadi vremena, ali Jan Tilman nije bio precizan.

Keln je trenuntno osmi na tabeli sa šest bodova, tri manje ima Štutgart i zauzima 11. mesto u Bundesligi.

Fudbaleri Nice poraženi su danas na svom terenu od ekipe Olimpika iz Marseja rezultatom 3:0 u meču četvrtog kola francuskog šampionata.

Golove za Nicu postigli su Aleksis Sančez u 10. i 42. minutu, kao i Nunjo Tavarez u 37. minutu.

Nica se posle četvrtog kola nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli sa samo dva boda.

Slovacko je na svom terenu poraženo od Libereca 2:1 u duelu petog kola češkog šampionata. Jedini gol za domaći tim postigao je Ondrej Mihalik iz penala u 64. minutu.

Domaćin je od 45. minutu igralo sa fudbalerom manje pošto je isključen Vlastimil Daniček.

Pogotke za Liberec dali su Teodor Gebre Selasije u 45. i Mik van Buren u 50. minutu. Slovacko je sedmo sa osam bodova.

Upravo je češki klub prvi rival crno-belih. Taj meč izabranici Gordana Petrića igraju u gostima 8. sptembra, a duel u prestonici Srbije je 3. novembra.

Drugi rival kluba iz Humske je Nica. Prvi susret je na terenu "parnog valjka" (15. septembar), dok je meč u Francuskoj 27. oktobra.

Partizan prvi meč protiv "jarčeva" igra u 3. kolu Lige konferencija u Nemačkoj (6. oktobar). Utakmica u Beogradu je zakazana za 13. oktobar.

BONUS VIDEO: Navijači Partizana na Malti bodre crno-bele