OGLASIO SE KREMLJ: Otkriveno da li Putin planira kontakt sa Netanjahuom
RUSKI predsednik Vladimir Putin ne planira kontakte sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom nakon razgovora sa iranskim predsednikom Masudom Pezeškijanom u Ašhabadu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: Tanjug/AP
- Ne, za sada ne - rekao je Peskov odgovarajući na pitanje novinara o mogućem susretu sa izraelskim premijerom.
Putin će se sa iranskim predsednikom sastati 11. oktobra u Turkmenistanu kada namerava da održi sastanak o naglo pogoršanoj situaciji na Bliskom istoku, naveo je ranije pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov, piše RIA.
Peskov je, najavljujući sastanak ruskog i iranskog predsednika, rekao da se tema Bliskog istoka ne može zanemariti i da se očekuje ozbiljan razgovor.
Izraelski mediji su početkom oktobra pisali da je Netanjahu planirao da pozove Putina i da zatraži od Rusije da ubedi Iran da ne napada Izrael. Međutim Rusija je više puta isticala da se ne meša u unutrašnja pitanja i ne pokušava da postavlja svoje uslove što može biti razlog zbog kog Moskva nije želela da "stopira" Teheran.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: ZGRADE I VOZILA GORE: Pogledajte Belgorod nakon granatiranja
Preporučujemo
FON DER LAJENOVA OPTUŽILA ORBANA: Umiljava se Putinu - izneverio je mađarski narod
09. 10. 2024. u 13:47
DEMANTI IZ KREMLjA: Nije istina da su Tramp i Putin sedam puta razgovarali telefonom
09. 10. 2024. u 10:56
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (0)