MAKRON OBEĆAO ZELENSKOM: Francuska će poslati laka borbena vozila Ukrajini

FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron potvrdio je ukrajinskom kolegi Vladimiru Zelenskom da će Francuska poslati Ukrajini laka borbena oklopna vozila AMKS-10 RC kao pomoć u ratu protiv Rusije.

МАКРОН ОБЕЋАО ЗЕЛЕНСКОМ: Француска ће послати лака борбена возила Украјини

Foto: Tanjug/Ludovic Marin, Pool via AP

Ovo je danas nakon telefonskog razgovora dvojice lidera izjavio jedan zvaničnik Jelisejske palate, preneo je Rojters.

On, međutim, u razgovoru s novinarima nije izneo detalje o obimu ili vremenu planiranih isporuka francuskog oružja Ukrajini.

U postu objavljenom na Telegramu, Zelenski je zahvalio Makronu za tu odluku i rekao da su se dvojica lidera složila da dalje sarađuju na značajnom jačanju ukrajinske PVO i drugih odbrambenih sposobnosti.

On nije izneo druge detalje.

BONUS VIDEO: 

RUSKI TENKOVI U MARINIKI: Snimci Narodne milicije DNR

 


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (3)

PRIČA O NAJSTARIJEM SRPSKOM KRSTU