LOŠE VESTI ZA EU: Borelj upozorio - Ovo će da nas košta!
ŠEF diplomatije EU Žosep Borelj upozorio je Evropu na činjenicu da će njena podrška Ukrajini i odbrani bezbednosti i stabilnosti Evrope "imati svoju cenu" i pozvao građane EU da se suoče sa "odlučnošću i realnošću".
Đozep Borelj / Foto EPA
- Sankcije imaju svoju cenu. Bolje da se to odmah objasni javnosti. Moramo da budemo spremni da platimo ovu cenu sada ili ćemo morati da platimo mnogo više u budućosti - poručio je Borelj.
Borelj je nakon uvođenja finasijskih i ekonomskih sankcija EU protiv Moskve i usvajanja paketa za finansiranje vojne pomoći Ukrajini poručio da se u Evropi "okreće nova stranica” u kojoj odnosi sa Rusijom više neće biti definisani trgovinom.
- Verujemo da će trgovina upravo dovesti do političke transformacije režima u Moskvi - zaključio je Borelj.
On je dodao da EU ne želi da se bori protiv ruskog naroda već da joj je cilj da "odbrani Ukrajinu i budući način života od Putinove agresije".
Preporučujemo
PUTIN POTPISAO UKAZ O POSEBNIM MERAMA: Ovo su mere zbog neprijateljskog delovanja SAD
28. 02. 2022. u 16:52 >> 16:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (4)