PAD LATICE KAO SUŠTINA CVETA: U Galeriji Ulus-a "Dno" Dragiše Marinkovića
SVOJEVRSNI moto serije radova koje će Dragiša Marinković, predstaviti u Galeriji ULUS-a, u sredu 12. jula sa početkom u 19 časova, mogao bi se sažeti i u misao: "Latice venu, Pad je suština cveta!"
Foto promo
Umetnik koji iza sebe ima deset samostalnih izložbi, ovu postavku nazvao je - "Dno".
- Papiri postavljani na različite lokacije od rečnog dna, obale, vlažnog podruma, kiselog zemljišta u blizini fabrika" prolaskom vremena i pod uticajem spoljašnih faktora: toplote, vlažnosti, bioloških organizama u vazduhu i samom tlu, postajali su žive forme koje su se menjale, mutirale - piše autor u najavi postavke. - U ovom beskrajnom eksperimentu dualnosti sa elementima dekonstrukcije konstrukcije, razgradnje-gradnje, nestajanja-postajanja, poseban izazov za mene je bio količina mog ličnog prisustva-odsustva. U pokušaju da izmestim sebe iz sopstvene umetnosti, mnogi radovi tokom svoje izloženosti u novom-prirodnom okruženju su prosto nestali, što implicira da je sam proces primarniji od artefakta kao nekakve konkretne "estetske činjenice".
Rođen 1987. godine, ovaj vizuelni umetnik i predavačje na na Fakultetu likovnih umetnosti, osnovne i master studije završio u klasi profesorke Anđelke Bojović, a doktorske kod profesora Radomira Kneževića. Trenutno je u zvanju višeg predavača na Akademiji strukovnih studija za vaspitače u Šapcu.
Preporučujemo
OBELEŽAVANjE DVA VEKA OD OSNIVANjA : Počeli Dani Matice srpske u Sremskim Karlovcima
21. 01. 2026. u 16:33
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)