SAŠU BATINALI DO SMRTI: Sezonski radnik iz Trstenika svirepo ubijen u selu Rudno
ZA ONO što se u prvi mah pretpostavljalo da je saobraćajna nesreća sa smrtnim ishodom, ispostavilo se da je ipak zločin kakav se ne pamti u mirnom selu Rudno, na istoimenoj visoravni, na obroncima planina Radočelo i Golija, 110 kilometara od Kraljeva.
Fesjbuk
Iz još nepoznatog motiva o kojem se, za sada, samo nagađa, četvorica Trsteničana – braća Denis V.(25) i Danijel V.(26), Zoran V.(51) i D ragan L.(73), kao i Kruševljanin Kristijan R.(21) osumnjičeni su da su u četvrtak uveče, posle svađe, a potom i tuče, najpre u, a potom i ispred jednog ugostiteljskog objekta u centru sela, ubili Sašu Savića (41) iz Trstenika.
- Svi su sezonski radnici koji su radili na vađenju krompira po kojem je čuven ovaj kraj. Oko čega su se posvađali niko ne zna, a epilog je, nažalost, tragičan. Beživotno telo u prevrnutom automobilu su u petak ujutro pronašli meštani koji su i pozvali policiju. Svi smo mislili da je u pitanju udes, a ispostavilo se nešto mnogo strašnije – priča jedan od meštana Rudna.
priv.arhiva
Kako je saopštila Policijska uprava u Kraljevu, nakon tuče osumnjičeni su sa Sašom ušli u automobil „folksvagen“ i dok je vozio, zadali mu nekoliko udaraca po glavi i telu. Potom su ga, kako se sumnja, više puta posekli nožem, nakon čega je automobil sleteo s puta. Sumnja se i da su braća Denis i Danijel V. nastavili da brutalno udaraju Savića koji je od zadobijenih povreda preminuo na licu mesta.
Fesjbuk
- Ostavili su ga kraj lokalnog puta namestivši telo da izgleda kao da je u pitanju saobraćajna nesreća. Operativnim radom policije klupko je počelo da se odmotava i ustanovljeno je da se radi o ubistvu, a petorica muškaraca terete se i za prikrivanje krivičnog dela – kaže izvor blizak istrazi.
Dva dana posle svega, odnosno dan nakon što je policija saopštila da je u pitanju ubistvo, meštani Rudna su i dalje u šoku.
- Ni oni najstariji se ne sećaju ovakvog zločina u ovom kraju. Sezonci svake jeseni u ovo vreme dosta pomažu uzgajivačima krompira, ali često znaju da bahatim ponašanjem naprave probleme u selu. Bilo je svađa i lane, ali ovako nešto nije se događalo – dodaje meštanin Rudna.
I dok porodici ubijenog Saše Savića, uz tugu, nevericu i bol, izraze saučešća prijatelji i poznanici upućuju lično i preko društvenih mreža, petorici osumnjičenih muškaraca je nakon hapšenja određeno zadržavanje do 48 sati. Oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Kraljevu na saslušanje.
Preporučujemo
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)