MESEC DANA OSTALO DO PENZIJE: Bratislav Živković (59) iz Jasenja kod Aleksinca, najstarija žrtva u oknu
POSLE 16 godina rada u rudniku sa beneficiranim radnim stažom i godinama staža koje je prikupio na drugim poslovima, Bratislav Živković (59) stekao je uslov da se penzioniše. Strpljivo je odbrojavao dane do "trećeg doba". I brojao je "sitno". Trebalo je za mesec dana da ode u penziju. Radovao se da okači šlem i uniformu, da izađe iz okna, ne da bi se odmarao, već da bi se posvetio unucima i poljoprivredi.
Bratislav Živković / Privatna arhiva
Ništa od toga nije dočekao. Njegov život u trenu prekinula je nesreća u rudniku "Soko". Supruga Slađana ostala je bez životnog saputnika, bez oslonca, a Tamara, Nikola i Sandra bez tate, bez svog zaštitnika.
- Sve smo stekli sami, poštenim radom. Sada, kada je trebalo da se posvetimo sebi i da malo više uživamo u životu, njega nema - priča neutešna Slađana. - Kako da se pomirim s tim?
Voleo je, kaže, svoj rudarski posao, voleo okno i kolege. Priča kako je išao na posao i kad nije mogao, pratile su ga i povrede na radu.
- Verovao je da mu rudnik daje sigurnost. Imamo zemlju, mogli smo lepo da živimo i bez rudarske plate - priča supruga Slađana.
Njihov dom u Jasenju ispunili su rođaci i prijatelji, koji za pokojnika imaju samo reči hvale.
- Zajedno u smeni s njim bio je i naš prijatelj Saša Dimitrijević, ali je on uspeo da se spase. Prošao je samo sa lakšim povredama. Šta se tačno desilo u zoru i kako je Bratislav nastradao, još ne znamo - kaže Slađana.
BONUS VIDEO:
SUPRUGA POGINULOG RUDARA U SUZAMA:Sinoć sam ga ispratila na posao i poljubio me, a sad ga nema
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (2)