SPORAZUM SA VELIKOM BRITANIJOM: Trgovina uz kvote
UPRAVA carina spremna je da sutra počne primenu Sporazuma sa Velikom Britanijom.
Arhiva
Za privrednike obe zemlje ovo praktično znači povratak kontinuitetu poslovanja kakav je bio pre izlaska Velike Britanije iz EU, jer je novi Sporazum fokusiran na očuvanje ranijih veza uspostavljenih u okviru Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju EU, formiranje zone slobodne trgovine, očuvanje povlašćenih uslova u trgovini i njenu dalju liberalizaciju.
- U informacioni sistem carinske službe imlementirane su sve izmene predviđene novim Sporazumom, koje se uglavnom odnose na količinska ograničenja za uvoz određenih poljoprivrednih proizvoda, u skladu sa Uredbom o usklađivanju nomenklature Carinske tarife za 2021. godinu - poručujuiz Uprave carina. -Stupanje na snagu ovog sporazuma omogućiće nesmetanu dvosmernu trgovinu u interesu kompanija i potrošača obe države, a prisustvo većeg broja britanskih kompanija u Republici Srbiji svakako će dati dodatni podsticaj njenom ekonomskom razvoju i napretku.
Preporučujemo
USPEŠNO OKONČANI PREGOVORI: Potpisan trgovinski sporazum između Srbije i V. Britanije
19. 04. 2021. u 10:59
ČEŠKI PREMIJER ODUŠEVLjEN: Dirnula me je ponuda Vučića! Mnogo vam hvala (FOTO)
19. 05. 2021. u 18:55
IT INDUSTRIJA SVE POPULARNIJA MEĐU DAMAMA: Svaka treća programer - žena!
19. 05. 2021. u 16:11
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)