HVALA LEKARIMA: Ministar Stefanović obišao privremenu kovid bolnicu u Areni
MINISTAR odbrane dr Nebojša Stefanović obišao je danas privremenu kovid bolnicu u Štark areni u Beogradu i razgovarao sa medicinskim osobljem iz vojnog zdravstva koji su već mesecima angažovani na ovom izuzetno važnom zadatku za Srbiju i njene građane.
Foto: Ministarstvo odbrane
On je izrazio zahvalnost ljudima koji rade u Areni i koji u “perfektnoj saradnji vojnog i civilnog zdravstva pokazuju koliko vole ovu zemlju, koliko vole da pomažu ljudima i koliko časno obavljaju svoju profesiju”.
- Naš posao je da učinimo sve što možemo da im dodatno pomognemo. Veliko hvala i lekarima, medicinskim sestrama, tehničarima, ali i svim ljudima koji ovde danonoćno rade da bi oko 500 ljudi u novobeogradskoj Areni imalo najbolji mogući tretman. Ovo je sada već i najveća kovid bolnica koju imamo u našoj zemlji, u kojoj oko 500 pacijenata svakoga dana dobija hranu, potrebnu medicinsku negu, kiseoničku potporu i gde im se pruža svaka moguća pažnja - istakao je ministar Stefanović.
On se zahvalio svima koji su odlučili da rade, rizikujući i svoje zdravlje i zdravlje svojih porodica.
- Drago mi je da vidim da su lekari optimisti, zato što vide da zajedno, snažno udruženi, možemo da pobedimo kovid i zato što naši građani poštujući mere pomažu da što manje ljudi dođe u Arenu, da što manje ljudi dođe u druge kovid bolnice i da na takav način damo podršku lekarima. Da zajednički pobedimo i da se onda polako vraćamo normalnom životu. Možda to neće biti sutra ili prekosutra, ali ako budemo uporni, ako budemo istrajni to može da bude relativno brzo - poručio je ministar odbrane i uputio apel svim građanima da poštuju mere, da pokažu zahvalnost sjajnim ljudima koji rade u našem sistemu zdravstva i da zajednički pobedimo kovid.
Ministru Stefanoviću rad privreme kovid bolnice u Areni predstavio je njen komandant pukovnik Radivoje Anđelković, sa kojim je obišao komandno mesto bolnice i prostorije za smeštaj i rad medicinskog osoblja.
- Drago mi je da sam imao priliku da vidim čitav tim, da sam sa pukovnikom Anđelkovićem i sa timom koji on vodi imao priliku da vidim koliko efikasno i dobro funkcioniše i ta saradnja, da sistem funkcioniše zaista kao sat, da su ljudi koji ovde dolaze dobro zbrinuti i da imaju dobre impresije, jer vojnička disciplina i dobra organizacija daju rezultat - zaključio je ministar Stefanović.
Današnjem obilasku prisustvovali su i načelnik Vojnomedicinske akademije pukovnik dr Miroslav Vukosavljević i medicinski koordinatori privremene kovid bolnice u Areni pukovnik dr Predrag Bogdanović i dr Vlado Batnožić.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)