USPEH PRIPADNIKA VOJSKE SRBIJE: Odlični rezultati na takmičenju UN u Libanu
NA sportskom takmičenju mirovnih snaga Ujedinjenih nacija u Libanu pripadnici Vojske Srbije ostvarili su odlične rezultate osvojivši ukupno šest medalja u više disciplina.
Foto Vojska Srbije
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović čestitao je pripadnicima našeg kontingenta ističući da uz izuzetan profesionalizam i obučenost, koji pokazuju svakodnevno kroz izvršavanje zadataka u ovoj misiji na očuvanju mira i stabilnosti, oni i na ovaj način, sportskim uspesima, dostojno predstavljaju svoju vojsku i Srbiju u svetu.
Vojska Srbije uzela je trofeje na takmičenju u odbojci, košarci i malom fudbalu, kao i prva tri mesta u pojedinačnoj konkurenciji u šahu.
Sportska nadmetanja mirovnih snaga Ujedinjenih nacija u Libanu tradicionalno se organizuju sa ciljem odmeravanja veština u sportskim disciplinama i razvijanja prijateljskih odnosa među pripadnicima vojski različitih zemalja, koji zajedno rade na očuvanju mira u ovoj bliskoistočnoj zemlji.
BONUS VIDEO: Srpski Lazar na poligonu pokazuje svoje mogućnosti kao moderno borbeno vozilo
Preporučujemo
OČEKUJTE PRELETE AVIONA: Povodom Dana pobede vazduhoplovi Vojske Srbije iznad 17 gradova
09. 05. 2022. u 00:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)