RUŽIĆ PODELIO PRIZNANJA: Najbolji prosvetari dobili odlikovanja
PRVI potpredsednik Vlade Srbije i ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić dodelio je danas priznanja pojednicima i grupama koji su tokom godine pokazali izuzetne rezultate u oblasti prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.
Foto Tanjug
- Ovom prilikom važno je da ukažemo i na požrtvovanost i veliku profesionalnost svih angažovanih u sistemu prosvete i nauke. Zahvaljujući njihovom predanom i požrtvovanom radu nije izgubljen ni jedan nastavni dan tokom pandemije, niti je naučni rad stao. Uprkos svim izazovima ostali su posvećeni profesiji i kvalitetnom radu - rekao je ministar Ružić.
On je ovom prilikom čestitao i Dan prosvetnih radnika.
- Pozivajući se na značaj plemenitog poziva na koji su se odazvali naši vaspitači, učitelji, nastavnici, profesori, stručni saradnici i svi koji rade u sistemu obrazovanja, čestitam svima Dan prosvetnih radnika - rekao je ministar.
On je poručio da će Ministarstvo nastaviti da unapređuje kvalitet obrazovanja u Srbiji i da kontinuirano ulaže u infrastrukturne projekte na svim nivoima obrazovanja kako bi omogućilo što bolje uslove za učenje i rad.
Priznanja su dobili: Jelena Šukljević, vaspitačica u Predškolskoj ustanovi „Ljubica Vrebalov“ Požarevac, Snežana Cerović, nastavnica i profesorka razredne nastave u Osnovnoj školi „Kneginja Milica“ na Novom Beogradu, Mirjana Katić, profesorka matematike i direktorka Matematičke gimnazije u Beogradu, doc. dr Drago Jelovac, Klinika za maksilofacijalnu hirurugiju Stomatološki fakultet Beograd i Studentski centar izvrsnosti Mašinskog fakulteta u Beogradu.
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)