TRAGEDIJA NA ALBANSKOJ STRANI PROKLETIJA: Stradali planinari iz Belgije i Francuske
DANAS su na albanskoj strani Prokletija, na lokalitetu Ćaf Valbona na 1800 metara nadmorske visine, poginula dvojica planinara iz Belgije i Francuske.
Privatna arhiva
Ćafa Valbone predstavlja najopasniju tačku na stazi Vrhovi Balkana.
Prosle godine, takođe u maju mesecu je na istom mestu poginuo planinar iz Nemačke.
- Razlog ovih tragedija je ogromni sneg koji napada i koji se dugo, do sredine juna, zadržava jer je to osojna strana a izuzetno strmi teren čini svoje. Stoga još jedan apel i upozorenje onima koji idu na Prokletije - ne krećite bez lokalnih vodiča i dobre zimske opreme, kaže za "Novosti" poznati alpinista i spasilac Ahmet Reković.
Preporučujemo
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)