CRNOGORSKI VATROGASCI BEZ RADNE OPREME: Sezonu požara dočekali nespremni
VATROGASCI danima pokušavaju da kontrolišu požar na planini Vojnik, prethodnih dana gorelo je i u okolini Herceg Novog, u Ulcinju, Pljevljima, ali i na nekoliko lokacija na području Podgorice.
Foto SZiS Ulcinj
Sezonu požara, koja je, očigledno, uveliko počela, Crna Gora je dočekala nespremna. Glavni krivac za to, prema rečima prvog čoveka Direktorata za zaštitu i spasavanje MUP Miodraga Bešovića je prethodna Vlada i resor finansija koji nisu na vreme obezbedili novac za servisiranje i nabavku opreme.
Preblem su, kaže i avioni za gašenje požara, koji su bili prizemljeni, jer su godinama osiguravani u Rusiji, pa je zbog rata bilo potrebno naći nove adrese za reosiguranje.
- Vazduhoplovi MUP su osigurani, a trenutno je aktivan jedan avion za gašenje požara, koji je uz dodatne male servisne intervencije filtera, stavljen u funkciju, dok se za helikoptere još čekaju delovi. Kada stignu delovi, jedan helikopter će biti funkcionalan, a drugi treba da ide na servis - kazao je Bešović.
Miodrag Bešović, Foto gov-me
Kako se u budućnosti sezona požara ne bi dočekivala nespremno, već su počele pripreme za sledeću godinu.
- Pokrenuta je procedura i za drugi helikopter, ali za ovu godinu ne možemo računati da ćemo to završiti - naglašava Bešović.
Preporučujemo
HELIKOPTERI U VAZDUHU: Letelice MUP Crne Gore obišle sva aktivna požarišta u zemlji
15. 08. 2021. u 17:53
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)