UPRKOS BROJNIM OPSTRUKCIJAMA PRIŠTINE: Velika izlaznost Srba sa Kosova i Metohije na današnjim izborima (FOTO)

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

17. 12. 2023. u 12:51

SRBI sa Kosova i Metohije, uprkos brojnim preprekama i opstrukcijama Prištine, u ogromnom broju danas glasaju na izmeštenim biračkim mestima u centralnoj Srbiji.

УПРКОС БРОЈНИМ ОПСТРУКЦИЈАМА ПРИШТИНЕ: Велика излазност Срба са Косова и Метохије на данашњим изборима (ФОТО)

Foto: Novosti

Kako se može videti na fotografijama koje stižu iz Raške, Kuršumlije, Vranja, Tutina na svim biračkim mestima su kolone Srba s KiM koji strpljivo čekaju svoj red za glasanje na parlamentarnim izborima.

Neki od njih su po mraku, rano jutros, krenuli na put kako bi obavili svoju građansku dužnost. A sve vreme puta, suočavaju se s opstrukcijama Prištine koja je prvo zabranila Srbima da glasaju na KiM, a danas na sve moguće načine usporava protok ljudi na prelazima.

Foto: Novosti

Foto: Novosti

Bez obzira na sve te opstrukcije, masovnost i odlučnost Srba da ostvare svoje glasačko pravo najbolje govore o njihovoj rešenosti da prevaziđu sve prepreke Prištine!

BONUS VIDEO: DOŠLI DA OSTVARE GRAĐANSKO PRAVO: Velika kolona vozila sa biračima sa KiM u Rači kod Kuršumlije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?