VATRENO OKO U OKEANU: U Meksiku gorela površina vode - nestvarna pojava sa stvarnim uzrokom, evo šta je posredi (VIDEO)
POŽAR na površini okeana zapadno od meksičkog poluostrva Jukatan ugašen je jutros, objavila je državna naftna kompanija Pemeks, navodeći kako je incident uzrokovalo curenje plina iz podvodnog cevovoda.
Foto: Printscreen/Tviter/@APompliano
Na društvenim mrežama pojavili su se snimci vatrene stihije koja je šikljala iz vode i nalikovala na rastopljenu lavu. Korisnici mreža su je prozvali "vatrenim okom" zbog njenog kružnog oblika, piše Rojters.
Kompanija Pemeks je navela kako je trebalo više od pet sati da se požar u potpunosti ugasi.
Nije poznato šta je gorelo na površini okeana
Vatra je krenula u podvodnom cevovodu Pemeksove najvažnije naftne platforme u toj kompaniji koja je navela kako u incidentu nije bilo povređenih i da je pokrenula istragu o uzroku požara.
Anhel Karizales, iz meksičke regulatorne agencije ASEA, napisao je na Tviteru da požar "nije izazvao nikakvo izlivanje", ali nije objasnio šta je to onda tačno gorelo na površini okeana.
Preporučujemo
PEVA KAO MALA SIRENA: Dadilja postala internet senzacija zbog svog glasa (VIDEO)
01. 07. 2021. u 19:09
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)