KORONA PRESEK: Najnovije informacije o epidemiološkoj situaciji u Srbiji
NAJNOVIJI korona presek pokazuje da je virusom u poslednja 24 sata zaraženo još 5.069 osoba.
Foto: V.N.
Od posledica virusa preminula su 23 pacijenta.
U poslednja 24 časa testirane su 20.443 osobe.
Na respiratorima se nalazi 121 osoba.
Podsetimo, juče je u roku od 24 sata zabeleženo novih 4.103 slučajeva, dok je od posledica virusa preminulo 19 pacijenta.
Državni sekretar doktor Mirsad Đerlek otkriva u kom smeru razmišlja Krizni štab i da li će biti novih mera, s obzirom na to da su najave lekara da će i naredne dve do tri nedelje rasti broj zaraženih. Kako kaže, već je poprilično izvesno uvođenje kovid propusnica i redukcija broja ljudi na okupljanjima.
- Prošle godine smo se protiv korone borili epidemiološkim merama, a ove godine imamo najjače oružje koje postoji u svetu protiv zaraznih bolesti, a to je vakcina. Prošle godine morali smo da potežemo za jačim i represivnijim merama, ove godine bi trebalo da budemo vakcinisani. Da smo nastavili onako dobro kao na početku, mi bismo do sada završili sa koronom - objašnjava državni sekretar.
BONUS VIDEO: NAŠI HEROJI: Intervju sa doktorkom iz kovid ambulante
Preporučujemo
VUČIĆ ZA "KLAJNE CAJTUNG": Proizvodićemo kinesku i rusku vakcinu protiv korona virusa
07. 09. 2021. u 09:17
NOVO ORUŽJE U BORBI PROTIV KORONA VIRUSA: Meksičke maske eliminišu kovid?
07. 09. 2021. u 12:10
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)