ZLATIBOR DOČEKUJE DECU IZ 55 DRŽAVA: Spremni za „Školarijadu“
Svetsko školsko prvenstvo održava se na Zlatiboru od 4. do 14. aprila: na planini, Srbija će okupiti i ugostiti oko 4.200 učesnika mlađih od 15 godina i njihovih pratilaca, na takmičenju koje je još poznato kao školarijada i dečija olimpijada.
Zlatiborpres
Svečano otvaranje održaće se u subotu, 5. aprila na Kraljevom trgu. Svi učesnici će biti smešteni na Zlatiboru. Osim na terenima u opštini Čajetina, takmičenja će se održavati i u Užicu, Priboju, Požegi i Lučanima.
Takmičari dolaze iz 55 zemalja sveta, a nadmetaće se u 22 sporta i tri parasportske discipline.
Organizatori ovih dana obavljaju poslednje pripreme za sportski događaj koji se najavljuje kao najmasovniji u Evropi ove godine. Organizator je Savez za školski sport uz podršku Vlade Srbije, odnosno Ministarstva sporta i partnerstvo sa Svetskom federacijom školskog sporta i Opštinom Čajetina.
Na Zlatiboru i u Užicu nedavno su boravili ministar sporta Zoran Gajić, predsednik Evropske federacije školskog sporta i predsednik Saveza za školski sport Srbije Željko Tanasković, sportski direktor Svetske federacije školskog sporta Saurab Mišra kao i direktor Turističko-rekreativnog kompleksa Nikola Novaković, kako bi se uverili da se pripreme odvijaju na najbolji mogući način.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)