BESPLATNI UDŽBENICI ZA KRAGUJEVAČKE PRVAKE: Obezbeđene knjige za 1600 đaka
U prvi razred osnovnih škola u Kragujevcu ove godine upisaće se 1600 đaka. Za sve prvake Grad Kragujevac je i ove godine obezbedio besplatne udžbenike. Kompleti knjiga koje će dobiti pred polazak u školu sadrži Čitanku, Bukvar, Udžbenik za matematiku, udžbenike za strani jezik, prirodu i društvo i prateće radne sveske, odnosno radne listove.
Foto : OŠ RD
Udžbenici koji se raspodele učenicima prvog razreda, izuzev radnih svezaka, odnosno listova, po završetku prvog razreda vraćaju se školi, nakon čega roditelji dobijaju potvrdu da je udžbenik vraćen.
Ukoliko se knjige ne vrate, roditelji dobijaju obaveštenje da su u obavezi da nadoknade štetu, sa naznačenim iznosom koji su dužni da uplate u određenom roku, u slučaju da nisu u mogućnosti da vrate udžbenik.
Ovo je deveta godina zaredom kako lokalna samouprava obezbeđuje besplatne udžbenike za prvake da bi roditeljima bilo oe olakšane pripreme za polazak u školu.
Preporučujemo
POZIV HUMANIM VRANjANCIMA: U četvrtak akcija dobrovoljnog davanja krvi
10. 02. 2026. u 14:35
ZA SVILAJNČANE BESPLATNI PROGRAMI: Od školice sporta, do aerobika i joge
10. 02. 2026. u 13:30
ZADUŠNICE U PARAĆINU: U subotu zabranjen ulazak motornim vozilima na gradsko groblje
10. 02. 2026. u 13:07
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)