DANI KRUŠKE: Tradicionalna manifestacija održana u Vučju kod Leskovca

U Vučju su danas održani 8. „Dani kruške“. Cilj tradicionalne manifestacije je promocija proizvođača voća po kome je prepoznatljiv ovaj deo Leskovca.

ДАНИ КРУШКЕ: Традиционална манифестација одржана у Вучју код Лесковца

foto: GU Leskovac

Leskovčani gaje voće na više od 3.000 hektara zemlje. Na području Jablaničkog okruga pod kruškom je više od 530 hektara što je desetina ukupnih površina na kojima se nalaze zasadi nekog voća, a najveći zasadi kruške nalaze u Vučju i njegovoj okolini.

Vredni voćari u porečkom kraju ove godine mogu da se pohvale dobrim kvantitetom, ali i kvalitetom proizvodnje, a najbolje od svojih proizvoda izložili su na ovoj manifestaciji gde se organizuju razna takmičenja i dodeljuju nagrade za najveću površinu pod kruškom, za najlepšu krušku, najbolju rakiju, a priznanje dobija i najmlađi perspektivni voćar.

Nagradu za najvećeg proizvođača kruške dobio je Ivan Milenković iz Radonjice koji ima zasad na površini većoj od četiri hektara. Osim kruške Milenkovići proizvode i jabuku. Ovu porodicu posetio je gradonačelnik Goran Cvetanović koji je naglasio da je cilj lokalne samouprave da poljoprivrednim proizvođačima bude „vetar u leđa“ i da svake godine povećava subvencije iz gradskog budžeta.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ENLEZI OSEĆAJU NADMOĆ: Gordi albion protiv otpisane Paname overava lakši put do završnice Mundijala