ŽENE U SREDNJEM VEKU: Predavanje u NB "Stefan Prvovenčani"
U Narodnoj biblioteci „Stefan Prvovenčani” u Kraljevu sutra će, od 18 sati, biti priređeno predavanje istoričara dr Dragoljuba Danilovića na temu „Žene u srednjem veku”.
NB Stefan Prvovenčani
Kako se navodi u najavi, na predavanju će biti reči o istaknutim ženama srpskog srednjeg veka – od velike županice Ane (Svete Anastasije) do despotice Angeline Branković (Svete Angeline), uz poseban naglasak na ulogu žene kao majke, supruge, vladarke, književnice, monahinje i ktitorke u ovom istorijskom razdoblju.
Preporučujemo
SUDIJE I DALjE PODSTANARI: Privredni sud u Kraljevu obeležio pola veka postojanja i rada
13. 03. 2023. u 18:08
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)