ITALIJANKA PIŠE ISTORIJU TENISA: Duplo finale Rolan Garosa
Italijanska teniserka, Jasmin Paolini, 28-godišnja italijanska teniserka, glavna je tema ovogodišnjeg Rolan Garosa.
FOTO: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA
Trenutno 15. igračica sveta je u sredu okončala san talentovane Mire Andrejeve u Parizu i posle dva laka seta (6:3, 6:1) prošla u finale singlova gde je čeka trostruka šampionka Iga Švjontek.
To nije bilo dovoljno za Paolini koja je ponovo izašla na teren dan kasnije i izborila još jedno finale na Otvorenom prvenstvu Francuske.
Ona je u dublu sa sunarodnicom Sarom Erani nadigrala ukrajinsko-rumunski par koji čine Marta Kostjuk i Elena Gabrijela Ruse.
Foto: Tanjug
Loše je počelo za Italijanka nakon što su protivnice za samo 27 minuta osvojile prvi set uz jedan prepušten gem (1:6), ali je potom usledio veliki preokret. Paolini i Erani su najpre za sat vremena u drugom setu izjednačile (6:4), a potom bez većih problema i kompletirale preokret u setu odluke (6:1).
Njih dve tek treba da dobiju rivalke u finalu. U drugom polufinalu igraju čak tri Amerikanke – Dolehajd/Kravčik protiv Gof/Sinjakove.
Paolini će već sutra na teren na meč finala singla sa Švjontek, a taj duel na "Filip Šatrijeu" neće početi pre 15 časova.
BONUS VIDEO "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima
Preporučujemo
NI VIMBLDON NI OLIMPIJSKE IGRE! Otkriveno kada se Novak Đoković vraća na teren
07. 06. 2024. u 10:17
"PORTUGAL NIKAD NIJE BIO U JAČEM SASTAVU": Murinjo pred start Evropskog prvenstva
06. 06. 2024. u 21:00
NEPRIJATAN GOST NA OLD TRAFORDU: Junajted juri Ligu šampiona, "trešnjice" treći uzastopni trijumf na Teatru snova
MANČESTER junajted će i drugog ponedeljka zaredom spustiti zavesu na kolo Premijer lige, kada na „Old trafordu“ ugosti Bornmut (21.00) u meču koji može mnogo da kaže o stvarnom dometu tima Rubena Amorima.
15. 12. 2025. u 09:00
RUSKA BABA ZAPREPASTILA CEO SVET: Ima 77 godina i upravo je uradila - ovo (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - tiču se jedne bake.
15. 12. 2025. u 16:19
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)